Cześć :) Czeka mnie batalia...

Awatar użytkownika
hsurim
Junakowy agroturysta
Junakowy agroturysta
Posty: 458
Rejestracja: 03 sie 2017, 13:52
Lokalizacja: Warszawa - Wola
Junak: M11cafe 125
Kontaktowanie:

Re: Cześć :) Czeka mnie batalia...

Postautor: hsurim » 27 cze 2018, 21:49

Panowie, to i ja opowiem pokrótce swoją "batalię" :D

O motocyklu zacząłem zagajać z rok temu.
Na początku było dosyć ostro: "albo ja, albo motocykl - wybieraj".
Wewnątrz byłem podłamany, bo czułem, że jednak chyba nie dam rady przekabacić, ale ... nadal opowiadałem z zachwytem o motocyklu.
Nie odpuszczałem i przy każdej dobrej okazji, nawiązywałem do motocykla.

Koniec "batalii" był taki, że żona wybrała się ze mną do salonu (Motoroom), gdzie z satysfakcją zapytałem żonę - kobiety uwielbiają dokonywać wyboru - który się jej podoba najbardziej (mając osobiście chrapkę ma M11cafe).
Ku mojej uciesze, wskazała na M11cafe właśnie - "bo tamten (M16) to jakiś taki wielki a ten, to taki akurat :D

W międzyczasie były próby naciągnięcia mnie na skuter, ale to już nie batalia a 'starcia' gustów. :D
Żona była także zainteresowana moim ubrankiem i wyrażała swoje (kobiece) zdanie na jego temat.

Jeśli mogę coś próbować doradzić, to jak już się robi nieprzyjemnie ostro, to najlepiej zamilknąć i odczekać aż do lepszego nastroju małżonki.
Kobitki chyba kojarzą motocykl z wypadkami i dlatego też niekoniecznie ich sprzeciw musi wynikać z samego uporu a troski o nas.
Dużo zapewne zależy od naszego usposobienia. Jeśli jesteś poukładany i nieporywczy, to tym zdobędziesz zaufanie i tym samym lody stopnieją.

:D
Nie zasuwam ! Prędkość zabija ! Włącz myślenie. Nie skreślaj życia tak prędko ! Żyj i pozwól żyć innym !

piotras1003
Wąchacz spalin
Wąchacz spalin
Posty: 22
Rejestracja: 07 kwie 2018, 20:28
Lokalizacja: Luboń
Junak: 122
Kontaktowanie:

Re: Cześć :) Czeka mnie batalia...

Postautor: piotras1003 » 27 cze 2018, 22:00

Witam kolegę :)
:welcome:
Jeśli chodzi o rozmowy z małżonkami to chyba każdy z nas ma swój własny sposób.
Jednym z moich argumentów było to, że znalazłem super okazję i druga taka na pewno się nie trafi.
A i jeszcze jedno :) nie musisz od razu mówić żonie ile kosztuje kurtka, kask, OC, przeglądy itp. Proponuje to stopniować.
LWG i do zobaczenia w trasie

yoggi16k
Wąchacz spalin
Wąchacz spalin
Posty: 22
Rejestracja: 28 maja 2018, 15:28
Lokalizacja: Kraków
Junak: M12 Vintage
Kontaktowanie:

Re: Cześć :) Czeka mnie batalia...

Postautor: yoggi16k » 27 cze 2018, 22:07

"Żona bez Ż to tylko Ona" :D i tak kupisz motocykl i tak będziesz nim jeździł a jej się to i tak (przez jakiś czas) nie będzie podobać. W razie co to pokrzyczy, obrazi się na chwile i jej przejdzie. Raczej się z tobą nie rozwiedzie (?) :D

Ja na całe szczęście nie mam (już) tego zmartwienia (czyt. żony) a moja obecna partnerka wyszła z w/w założenia i było git ;)

BTW Gród Kraka i połowicznie Cabańska wieś się kłania ;)
I czegóż chcieć więcej...?

Awatar użytkownika
Tempest
Moderator
Moderator
Posty: 2673
Rejestracja: 12 paź 2014, 23:13
Lokalizacja: Kraków
Junak: Kawasaki ZZR Honda Rebel 1100
Kontaktowanie:

Re: Cześć :) Czeka mnie batalia...

Postautor: Tempest » 28 cze 2018, 12:24

Mnie to nie dotyczy, ale moim zdaniem najlepszym rozwiązanie dla Was Panowie, będzie podarowanie Waszym Żonom na najbliższą okazję kursu prawa jazdy kat. A, trudno będzie takiego (było, nie było kosztownego) prezentu odmówić, więc chcąc nie chcąc "oswoją" się z motocyklem :D
Kawasaki ZZR Honda Rebel 1100
"Człowiek roztropny w czasie pokoju zachowuje miecz u swego boku"

bylet
Wąchacz spalin
Wąchacz spalin
Posty: 45
Rejestracja: 19 sty 2018, 23:27
Lokalizacja: Gdynia
Junak: M12V ----> Shadow VT 1100 ACE
Kontaktowanie:

Re: Cześć :) Czeka mnie batalia...

Postautor: bylet » 28 cze 2018, 12:55

:welcome:
Gdynia wita.

Niestety u mnie trzeba było przekonywać Żonę, ale udało się bez ofiar. Patrząc na to z perspektywy czasu i waszych wypowiedzi to u mnie nie było tak źle. Wiedziałem jaka będzie pierwsza odpowiedź i miało to związek z poniższym
hsurim pisze:Kobitki chyba kojarzą motocykl z wypadkami i dlatego też niekoniecznie ich sprzeciw musi wynikać z samego uporu a troski o nas.

, ale byłem na to przygotowany, więc po rozmowie moje było na wierzchu. Kolejną kwestią były koszta i tu się zgodzę z
piotras1003 pisze:A i jeszcze jedno :) nie musisz od razu mówić żonie ile kosztuje kurtka, kask, OC, przeglądy itp. Proponuje to stopniować.

, gdyż podziałało podanie różnicy w spalaniu auta do motocykla, przeliczone na zaoszczędzone złotówki w całym sezonie, reszta to poboczny plan, gdyż kupujesz to raz na dłuższy czas.

W ten sposób rozpoczynając intensywnie rozmowy w listopadzie, to na przełomie stycznia/lutego odwiedziliśmy kilka salonów, ale pojawił się pod stolicą M12V, który następnego dnia był już mój. Wycieczka po niego to był całkowity spontan, gdyż mieliśmy trochę spraw rodzinnych do załatwienia, ale dzięki mojej Żonie się udało :D

Żona nadal się o mnie boi, ale jednocześnie mnie wspiera, bo widzi, że mi się to podoba :smiley_riding_motorcycle:

Teraz czas na kat. A i namawianie na coś większego :crazy:

Awatar użytkownika
Tempest
Moderator
Moderator
Posty: 2673
Rejestracja: 12 paź 2014, 23:13
Lokalizacja: Kraków
Junak: Kawasaki ZZR Honda Rebel 1100
Kontaktowanie:

Re: Cześć :) Czeka mnie batalia...

Postautor: Tempest » 28 cze 2018, 13:02

bylet pisze:Teraz czas na kat. A


Zapiszcie się razem :)
Kawasaki ZZR Honda Rebel 1100
"Człowiek roztropny w czasie pokoju zachowuje miecz u swego boku"

bylet
Wąchacz spalin
Wąchacz spalin
Posty: 45
Rejestracja: 19 sty 2018, 23:27
Lokalizacja: Gdynia
Junak: M12V ----> Shadow VT 1100 ACE
Kontaktowanie:

Re: Cześć :) Czeka mnie batalia...

Postautor: bylet » 28 cze 2018, 13:18

Niestety, ale nie da się w tej chwili, gdyż ja już zapisany, a Żona się boi wsiąść na motor nawet jak stoi, a może boi się, że się wciągnie jak spróbuje ;) , ale może kiedyś się skusi i wsiądzie ze mną.

Po drugie kobieta w dwupaku na motorze to nie jest dobry pomysł.

Awatar użytkownika
beniamin82
Junakowy agroturysta
Junakowy agroturysta
Posty: 320
Rejestracja: 16 sie 2015, 13:44
Junak:
Kontaktowanie:

Re: Cześć :) Czeka mnie batalia...

Postautor: beniamin82 » 29 cze 2018, 10:30

Jeszcze zależy co chcesz kupić, bo jeżeli cruiser/chopper to powiedź żonie że Google nie kłamie.
Po czym poproś żeby wpisała frazę "wypadki motocyklowe" kliknęła na grafika i poszukała na zdjęciach choppera.

Może jeden na sto się trafi a i to prawie w całości, oparty na gmolach. "Szlifierki" natomiast w drobny mak rozbite.

Gorzej jak chcesz kupić szlifierkę... :-)

Awatar użytkownika
bsw
Wymiatacz asfaltów
Wymiatacz asfaltów
Posty: 722
Rejestracja: 21 maja 2017, 15:05
Junak: 123
Kontaktowanie:

Re: Cześć :) Czeka mnie batalia...

Postautor: bsw » 29 cze 2018, 10:45

beniamin82 pisze:poproś żeby wpisała frazę "wypadki motocyklowe" kliknęła na grafika

Dziękujemy za taką "wielbłądzią przysługę".

Taki makabryczny przegląd fotografii na pewno pomoże w jej przekonaniu...

Awatar użytkownika
beniamin82
Junakowy agroturysta
Junakowy agroturysta
Posty: 320
Rejestracja: 16 sie 2015, 13:44
Junak:
Kontaktowanie:

Re: Cześć :) Czeka mnie batalia...

Postautor: beniamin82 » 29 cze 2018, 10:58

Przekona że wypadki zdarzają się, bo to prawda, ale na sprzętach sportowych. :-).


Wróć do „Poznajmy się”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości