Wita Was Tybek z Szamotuły (Wlkp.)

Tybek
Wąchacz spalin
Wąchacz spalin
Posty: 9
Rejestracja: 25 mar 2018, 23:02
Lokalizacja: Szamotuły
Junak: Honda CB500 PC32
Kontaktowanie:

Re: Wita Was Tybek z Szamotuły (Wlkp.)

Postautor: Tybek » 05 kwie 2018, 21:57

tak wiem ,że o rodzaj chodziło, może zagmatwanie to ujmuję. Myślami i marzeniami chce się M11/M12 czy M16, a rozum podpowiada bierz golasa(i większość znajomych). Też tak tutaj się wypowiadam, bo ja może i robię prawko na A, ale moja żona też chciałaby się sprawdzić i pewnie skończy się na początku na 125 cm3, które później dostanie żonka, albo pójdzie w świat, jak jej nie przypasuje, a ja uzbroję się w coś większego.

Co do profilu kandydata to wyszło tak, że od czasu zdania prawka na kat. B mieszkałem w Poznaniu, a teraz w Szamotułach i dowód zmieniłem, a prawko nie i to okazało się problemem. Muszą jakąś papierologię poprzesyłać sobie i jak już zobaczyłem kobite w okienku, która zakręciła oczami i robiła mi wielki problem, to bałem się, że tego nie załatwię, ale po dłuższej rozmowie, maja między urzędami sobie coś tam poprzesyłać i mi poleconym dosłać co potrzeba.

Badania lekarskie i foto miałem , tylko niby ten adres był problemem. Trudno zrozumieć urzędy i ich problemy.

Awatar użytkownika
Tempest
Moderator
Moderator
Posty: 2672
Rejestracja: 12 paź 2014, 23:13
Lokalizacja: Kraków
Junak: Kawasaki ZZR Honda Rebel 1100
Kontaktowanie:

Re: Wita Was Tybek z Szamotuły (Wlkp.)

Postautor: Tempest » 06 kwie 2018, 9:40

Tybek pisze: ale moja żona też chciałaby się sprawdzić i pewnie skończy się na początku na 125 cm3, .


Szczerze, i wiem to z autopsji, niech Twoja żona też zrobi kat. A. Po pierwsze będzie to najlepsze rozwiązanie pod względem nauki jazdy oraz.. pod względem ekonomicznym- dużo większy wybór motocykli i często taniej niż 125cc, no i można sobie razem na Słowację wyskoczyć :).

Pozdrawiam!
Kawasaki ZZR Honda Rebel 1100
"Człowiek roztropny w czasie pokoju zachowuje miecz u swego boku"

Tybek
Wąchacz spalin
Wąchacz spalin
Posty: 9
Rejestracja: 25 mar 2018, 23:02
Lokalizacja: Szamotuły
Junak: Honda CB500 PC32
Kontaktowanie:

Re: Wita Was Tybek z Szamotuły (Wlkp.)

Postautor: Tybek » 26 lip 2018, 23:49

Znowu ja!
Na początku lipca zdałem teorię z wynikiem 100% a wczoraj praktykę przy pierwszym podejściu i znowu naszło mnie że wszystko ładnie pięknie,ale ja nadal motocykla nie posiadam.

Jak rejestrowałem się na forum to oczami zjadłem M12 , pomimo że wcześniej nigdy nie jeździłem na motocyklu...

W szkole jazdy zaczynałem od 125, potem 250 , potem XJ6 (600) a skończyłem i zdawałem na MT07!

Mam nadzieję,że nikt się nie obrazi,ale teraz to 125 trochę wygląda trochę jak jazda rowerem,ale to może też dlatego ,że jestem dość gruby (mam w domu lustra) i ważę 102kg (odchudzam się i waga spada z111) i trochę słabo wyglądam na Moto 125.

Może teraz znowu zaskoczę niektórych, myślę o pojemności coś koło 400 do 500 cm3 - jestem dziwny i wcale nie chce kupić "litra" :-)

Nie mniej jednak ostatnio byłem nad morzem i widziałem chłopaka na M12 V i naprawdę fajna maszynka. Myślę tez czy czasem nie skieruje się w stronę jakiegoś junaka o pojemności 320/400 ,ale to czas zweryfikuje.

Myślałem też o takim wynalazku jak bajaj dominar, ale to jak odbiorę papiery to umowie się na jazdę próbną i sam zobaczę co i jak.

W skrócie- witam kolejny raz ,ale już z uprawnieniami na A i naprawdę lubię czytać wasze opisy z wypraw czy porady serwisowe itp i może jak kiedyś będę miał swoją maszynę i będzie jakiś zlot to jak nie dostanę po głowie (za inna markę moto) to spotkamy się na trasie czy gdzieś przy napitku jakimś :-)

Pozdrawiam wszystkich i pozwolę sobie śledzić forum.

P.S.
Jak w czerwcu chodziłem na jazdy w Poznaniu na ul Borówki 4 to widywałem zaparkowane junaki, więc ktoś tutaj też już ma albo będzie miał kat A ;-)

P.S.
Pisałem z tel i jeśli gdzieś zgubiłem pl znaki lub interpunkcji zabrakło to przepraszam!

leo
Wymiatacz asfaltów
Wymiatacz asfaltów
Posty: 879
Rejestracja: 29 cze 2015, 20:56
Lokalizacja: Poznań miasto doznań:-)
Junak: Honda SW-T400
Kontaktowanie:

Re: Wita Was Tybek z Szamotuły (Wlkp.)

Postautor: leo » 27 lip 2018, 18:32

Czyżby szkoła high? Kto cię uczył? Martyna, Piotr Jarek czy jeszcze kto inny? Mnie też po glowie chodzi dominar na przyszły rok. Aktualnie mam er5 i w zasadzie na kręcenie się po mieście taka pojemność starczy. Część ludzi mówi od "lytra" to się zaczyna motocykl. Niestety to są mistrzowie prostej wielokrotnie oblatywani przez dużo mniejsze pojemności na krętej drodze... Wiadomo że każdy ma inne upodobania i nikt nikomu nie zabrania kupić litra :-) jak kupisz dominara to pochwal się ;-)
Jadą chłopcy na Japońcach, nikt ich nie dogoni bo kręcą do końca :drag racer:

Tybek
Wąchacz spalin
Wąchacz spalin
Posty: 9
Rejestracja: 25 mar 2018, 23:02
Lokalizacja: Szamotuły
Junak: Honda CB500 PC32
Kontaktowanie:

Re: Wita Was Tybek z Szamotuły (Wlkp.)

Postautor: Tybek » 28 lip 2018, 6:42

Tak! Właśnie ta szkoła i jak zdałem w środę to nawet jestem na FB tejże na zdjęciu. Egzamin miał być 17:15 a system losujący dopadł mnie dopiero o 18:47 i egzamin trwał do 19:28. Więc dość długo a wszystko zrobiłem bezbłędnie i za pierwszym razem. Tego dnia zdała też jedną dziewczyna z naszej szkoły,ale np inny chłopak, oblał na 8ce - stres i też długi czas oczekiwania:(
Bardzo się cieszyłem że zdawałem na Mtku z naszej szkoły bo te Xjtki albo coś miały z tłumikiem albo dziwnie użytkownicy korzystali z manetki gazu i pracowały nierówno.

Gdybyś miał jakieś pytania to pisz :-)

Tam pod placem widywałem trzy różne junaki o pojemności 125 więc jednak ludzie przesiadają się na większe sprzęty aczkolwiek moi koledzy i rodzina która jeździ na moto obserwuje tendencje spadkowa jak chodzi o wybór pojemności na moto. Wola mieć frajdę z jazdy, mniej wlać do baku, przejechać więcej km i jednak wszyscy są 30+ i raczej przenoszą się z autostrad na drogi z widocznymi polami i lasami i przyrodą, która ma odciążyć nerwy od pracy i codzienności.

Mnie na początku uczyło kilka osób a potem Jarek- taki w okularach.

Moje prawo jazdy jest już w druku i jak odbiorę to planuje zapisać się na test tego dominara-jak skleroza mnie nie złapie to opiszę :-)

Tybek
Wąchacz spalin
Wąchacz spalin
Posty: 9
Rejestracja: 25 mar 2018, 23:02
Lokalizacja: Szamotuły
Junak: Honda CB500 PC32
Kontaktowanie:

Re: Wita Was Tybek z Szamotuły (Wlkp.)

Postautor: Tybek » 09 wrz 2018, 19:19

Się porobiło !

Przyszedłem na forum z zamiarem kupna Junaczka, a skończyłem na kursie na kat. A, zdałem i kupiłem Honde CB500.

Chciałbym jednak nadmienić, że bardzo spodobała mi się Wasza społeczność i pomimo, że nie miałem własnego Junaka, to gdy tylko kogoś na Junaku widzę - pozdrawiam lewą :-)

Jak się nie obrazicie to, może kiedyś odwiedzę Was na jakimś spocie - tak,O!

Do zobaczenia na drodze i niech Wasze maszyny kulają kilometry i niech cieszą!

Pozdrawiam!
Tyberiusz


Obrazek

Awatar użytkownika
Borówka
Junakowy agroturysta
Junakowy agroturysta
Posty: 219
Rejestracja: 07 lip 2018, 12:29
Lokalizacja: Wrocław
Junak: M12 Vintage/Dzikus
Kontaktowanie:

Re: Wita Was Tybek z Szamotuły (Wlkp.)

Postautor: Borówka » 09 wrz 2018, 19:50

W takim razie gratulacje :D
Frajda z jazdy jest bez względu na pojemność - wiem co mówię, siedziałam na różnych, a jednak ostatecznie wybrałam M12V :D
Powodzenia i szerokości.
Junak M12V (2018) 06.18 - 09.20 (Dzikus)
Kawasaki ER5 (1997) 09.20 (Urwis)
:smiley_riding_motorcycle:

Sikor1986
Podwórkowy kaskader
Podwórkowy kaskader
Posty: 62
Rejestracja: 02 sie 2018, 16:31
Lokalizacja: Wałbrzych
Junak: Junak RS 125 PRO
Kontaktowanie:

Re: Wita Was Tybek z Szamotuły (Wlkp.)

Postautor: Sikor1986 » 28 wrz 2018, 18:17

Cześć,
Pozdrowienia z Wałbrzycha :)
* ZIPP Toros El Trapo 125
* Junak RS 125 PRO

" ... Łączy Nas pasja, dzieli pojemność ... " :cooter:


Wróć do „Poznajmy się”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości