REGULAMIN FORUM

Awatar użytkownika
grzechu78
Dział wsparcia klienta
Dział wsparcia klienta
Posty: 3361
Rejestracja: 28 lut 2015, 8:38
Lokalizacja: Szczecin
Junak: 121 -> MG V7 III Special
Kontaktowanie:

REGULAMIN FORUM

Postautor: grzechu78 » 30 maja 2016, 21:29

Regulamin korzystania z Forum Junaka:

1. Nowych użytkowników rejestrujących się na forum Junaka uprzejmie prosi się o napisanie pierwszego postu w dziale "Poznajmy się" (http://forumjunaka.pl/viewforum.php?f=62) oraz o uzupełnienie swojego profilu o nazwę posiadanego motocykla i przybliżonego miejsca zamieszkania. Ułatwi to innym forumowiczom udzielenie pomocy lub doradzenie najbliższego serwisu / warsztatu.

2. Na forum należy stosować zasady netykiety dla for dyskusyjnych https://pl.wikipedia.org/wiki/Netykieta#Zalecenia_netykiety (zasady pisowni polskiej, korzystanie z opcji "szukaj", itp.). Posty powielające pytania zadane na forum będą blokowane / usuwane.

3. W dziale "Giełda" można zamieszczać ogłoszenia sprzedaży po napisaniu przynajmniej 10 merytorycznych postów poza działem "Poznajmy się". Ogłoszenie sprzedaży powinno zawierać opis przedmiotu, zdjęcia i cenę LUB opis przedmiotu i link do portalu ogłoszeniowego / aukcyjnego. Ogłoszenia sprzedaży nie spełniające wyżej wymienionych warunków będą usuwane przez administrację forum. Ogłoszenia kupna nie podlegają wyżej wymienionym restrykcjom.

  1. dział "Giełda" służy do umieszczania tylko i wyłącznie ogłoszeń prywatnych,
  2. dyskusje nie związane bezpośrednio z przedmiotem ogłoszenia będą usuwane,
  3. wszelkie spory należy rozwiązywać poprzez prywatne wiadomości lub inne dostępne formy komunikacji,
  4. w przypadku stwierdzonego oszustwa należy taką informację przekazać administracji forum (np. poprzez zgłoszenie postu) w celu zablokowania danego ogłoszenia,
  5. ogłoszenie można podbijać wpisując regułkę „aktualne” nie częściej niż co 4 tygodnie.

4. Zabrania się działań społecznie lub prawnie nieakceptowalnych na terenie RP: https://pl.wikipedia.org/wiki/Netykieta#Sytuacja_w_Polsce

5. Podpis na forum nie powinien zawierać więcej niż 4 linii tekstu i grafiki przekraczającej w sumie 75 pikseli wysokości.

6. Jako załączniki do postów będą wyłącznie akceptowane zdjęcia "warsztatowe" (zdjęcia napraw, regulacji i samodzielnych modyfikacji motocykla lub jego wyposażenia) oraz dokumentacje. Wszelkie pozostałe zdjęcia (prezentacje motocykla i jego wyposażenia, zdjęcia ze zlotów, itp.) powinny być dodawane jako linki do zewnętrznych hostingów zdjęć.

7. Administracja forum ma prawo do zamykania bądź usuwania tematów i postów jeśli uznają, że temat jest wyczerpany lub wątek nie jest zgodny z odpowiednią treścią albo regulaminem forum.

8. Forum używa Google Analytics. Jeśli użytkownik nie godzi się na udział w statystykach użytkowania forum może użyć TEGO NARZĘDZIA.

9. W sprawach spornych i nieuregulowanych administracja forum ma zawsze głos decydujący.

10. Zasady cytowania:
  1. odpowiadając na post, cytuj tylko potrzebne fragmenty a resztę wycinaj,
  2. nigdy nie cytuj sygnaturek (podpisów),
  3. jeśli odpowiadasz na posta, który jest ostatni, to go nie cytujemy, bo wasz post będzie zaraz pod nim, więc to niepotrzebne i znacznie zmniejszające czytelność.

Awatar użytkownika
grzechu78
Dział wsparcia klienta
Dział wsparcia klienta
Posty: 3361
Rejestracja: 28 lut 2015, 8:38
Lokalizacja: Szczecin
Junak: 121 -> MG V7 III Special
Kontaktowanie:

Re: REGULAMIN FORUM

Postautor: grzechu78 » 09 lis 2018, 13:01

Dodałem do regulaminu punkt 10 dotyczący cytowania. Bardzo proszę o stosowanie! :)
Pozdrawiam,
Grzesiek

_____________________
Guzik
Junak 121 custom poziomka - SPRZEDANY


Wróć do „Poznajmy się”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 133 gości